Wypożyczalnia samochodów – Suwałki

Jak uniknąć pułapek związanych z wynajmem auta

Wypożyczalnia samochodów to rozwiązanie coraz popularniejsze, zwłaszcza wśród biznesmenów podróżujących w celach zawodowych oraz turystów.
Podczas dokonywania wynajmu należy wnikliwie zapoznać się z jego umową. Pozwoli to na uniknięcie dodatkowych opłat. Doczytajmy czy cena obejmuje tylko pakiet podstawowy np. bez paliwa itd.
Cena wynajmu obejmuje zwykle ubezpieczenie OC i od kradzieży. Udział własny w przypadku szkody może być naprawdę wysoki. Czasem firmy oferują możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia, które obniża wysokość wkładu własnego. Jednak i one są bardzo wysokie. jeśli się na to nie zdecydujemy będziemy musieli wpłacić kaucję – zabezpieczenie dla wypożyczalni w razie uszkodzenia samochodu, które wniknęło z naszej winy.
Na kierowcę warto wybrać osobę najbardziej doświadczoną. Czasem firmy oferujące wynajem różnicują cenę w zależności od jego wieku. Niektóre nawet nie obsługują osób, które nie ukończyły 21 roku życia. Za każdego  dodatkowego kierowcę musimy osobno dopłacić.

Related articles

Back to Top