Tanie loty do Edunburga

Co warto zobaczyć w Wielkiej Brytanii?

Wybierając wakacje zagraniczne, znaczna część osób decyduje się na Wielką Brytanię. Bez wątpienia ma na to wpływ popularność i powszechna znajomość języka angielskiego. Co jednak warto zobaczyć w ojczyźnie futbolu?

Jedną z bardziej znanych angielskich atrakcji turystycznych jest Pałac Buckingham. Pomimo wspaniałego szczególnie dla koneserów zabytków widoku zewnętrznego w okresie wakacyjnym można zwiedzić sale reprezentacyjne pałacu, a niezależnie od czasu wycieczki galerię królewską i stajnie królewskie. Będąc w Londynie możemy obejrzeć również dobrze znany Big Ben, Tower Bridge czy Tower of London, a także osobiście zwiedzić muzeum brytyjskie, będące jedną z największych kolekcji dzieł sztuki na świecie. Warto zobaczyć również panoramę Londynu, czyli widok panoramiczny miasta ze szczytu wieżowca Shard lub z koła London Eve.

Innym miejscem, oferującym wiele atrakcji, jest Edynburg, stolica Szkocji. W większości dużych, polskich miast możemy z łatwością zarezerwować tanie loty do Edunburga. W tym siódmym co do wielkości mieście Wielkiej Brytanii możemy zobaczyć słynny Zamek Edynburski, wzniesiony na szczycie wygasłego wulkanu Castle Rock. W sierpniu każdego roku na terenie zamku odbywa się szkocka parada wojskowa Military Tattoo. W pobliżu budowli znajduje się także Park Holyrood, z najwyższym punktem Edynburga, Arthur’s Seat i trzema malowniczymi jeziorami. Park jest wspaniałą atrakcją dla wszystkich miłośników natury i nietypowego środowiska przyrodniczego, którego w Polsce nie można spotkać.

Related articles

Back to Top