Rfactor formula 1

Dublet Ferrari na początek Azjatyckiego Tournee

Satch i Bosla zwycięzcami GP Turcji

12 Rundą 10 Sezonu Mistrzostw Ligi rFanatic było GP Turcji, na doskonale wszystkim znanym torze Istanbul Park, które rozpoczyna tegosezonowe tournée naszej ligi po torach azjatyckich, a zarazem wprowadza nas w ostatnie akordy Sezonu 10. Po rozegraniu tej rundy zostaną nam jeszcze zaledwie 3 przystanki i wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że Mistrzem Sezonu X najprawdopodobniej zostanie Satch z zespołu Ferrari. Jednakże różne cuda tory Formuły 1 oglądały i dopóki Satch nie będzie miał odpowiedniej przewagi nad będącymi bezpośrednio za nim Empidim (Sky) i swoim teammatem Boslą za pewne z pełną mocą będzie walczył o każde zwycięstwo.

Ale teraz przejdźmy już do kwalifikacji na torze Istanbul Park, Pole Position pierwszy raz w tym sezonie wywalczył legitymując się czasem 1.24.287 Satch (Ferrari), który wyprzedził zdobywcę P2 Adrianachelsea (Cadillac) o 0,429s, a czołową trójkę niespodziewanie uzupełnił Bartek1337 (Sky), P4 wywalczył (tracąc zaledwie 0.020s) Lucas, dalej byli Norbert (VW RBR), Empidi (Sky), NeverGiveUp (kierowca Protona startował z ostatniego 12 pola, co jest wynikiem kary nałożonej na niego przez Radę FIA za kolizje podczas GP Włoch), PatrykTrustmaster80 (Haas), Misieq1997 (VW RBR), oraz Okti123 (Haas), a na końcu Patryk913 (Sano) i Bosla (Ferrari), na których, dzięki uprzejmości większości kierowców, czekaliśmy ze startem wyścigu, gdyż samochód wiozący kierowców na tor utknął w potężnym korku na tureckiej autostradzie.

Wyścig przebiegał spokojnie i bez większych kolizji, jednym z incydentów jakimi będzie musiał zająć się Rada FIA jest kontakt pomiędzy Norbertem (VW RBR) a NeverGiveUpem (Proton). Jedynym pechowcem wyścigu w Turcji był PatrykTrustmaster80, który po 7 przejechanych okrążeniach musiał wycofać się z rywalizacji z powodu awarii elektorniki w jego bolidzie. Z kolei jedynym nie punktującym był na Istanbul Park Patry913 (Sano), niestety kierowca Polskiego zespołu nie prezentował rewelacyjnego tempa i ukończył rywalizacje na P11 tracąc do zwycięzcy wyścigu 3 okrążenia, zapewne to wielkie rozczarowanie dla tego kierowcy. P10 zajął tracąc 2 okrążenia MisieQ1997 (VW RBR) kierowca Volkswagena starał się jechać jak najlepiej, ale przez popełnienie kilku drobnych błędów (bo jak wiadomo liczą się te detale) kierowca dowiózł tylko 1 pkt.

Miejsca 8 i 9 to miejsca, które zajęli odpowiednio na P8 Bartek1337 który pomimo świetnej lokaty w kwalifikacjach spadł na dość odległą pozycję i zapewne jest bardzo rozczarowany swoją pozycją; na P9 Oktiego123 który również nie prezentował nadzwyczajnego tempa i przywiózł jedyne pkt dla Haasa w tym wyścigu.

Miejsca 5-7 to kolejno na P5 NeverGiveUp który na Istanbul Park prezentował świetne tempo i gdyby nie kilka drobnych incydentów być może powalczyłby o wyższą lokatę, aczkolwiek nie wiadomo jak skończy się sprawa konfliktu rozpatrywanego przez FIA i być może kierowca Protona straci swoją pozycję; na P6 dojechał Lucas, kierowca Ferrari stracił na mecie do NeverGiveUpa zaledwie 1,7s i gdyby nie absurdalnie nałożona kara przejazdu przez aleję serwisową (Satch był około 20m za Lucasem, ale lider klasyfikacji generalnej zjeżdżał na swój pit-stop i Szefowie Ferrari mówili Lucasowi, że nie musi puszczać swojego teammate, ale mimo to dostał karę); na P7 dojechał Norbert, kierowca Volkswagena pojechał wyścig swoim tempem i przywiózł pewne punkty, chodź zapewne Norbert liczył na więcej.

Na P4 dojechał nasz ligowy „Rainmaster” czyli Empidi, kierowca Skya odstawał od czołówki, ale był za mocny dla reszty stawki i przywiózł dla swojego zespołu pewne 8 punktów.

Pewne P3 (trzeci raz z rzędu) przywiózł Adrianchelsea, kierowca Cadillaca był jedynym przedstawicielem Amerykańskiego zespołu w Turcji, ale wywalczył najwyższą pozycję na jaką było go stać w tym wyścigu.

P2 wywalczył startujący z P11 Bosla, kierowca Ferrari prezentował świetne tempo i przywiózł pewne 12 pkt. Bezapelacyjne zwycięstwo odniósł Satch, który przez cały weekend prezentował się po prostu fantastycznie i pozostawił swoim rywalom cienia szans.

Po zwycięstwie w Turcji Satch ma 25 pkt przewagi nad Empidim i 44 nad Boslą oraz 58 nad Maciejem Bednarczykiem co oznacza, że Mistrz Sezonu IX nie ma już szans na obronę tytuł z poprzedniego sezonu, z kolei w „konstruktorce” Ferrari ze względu na nieobecność ‘’Leborna’’ i ‘’Kiuxa’’ powiększyło swoją przewagę nad Cadillaciem o 22 pkt i ma już 51 pkt przewagi nad amerykańskim zespołem.

Kolejny przystanek w Azjatyckim tournée to GP Indii na torze Buddh International Circuit, które odbędzie się w dniach 2-4.12.2016 będzie to 13 Runda Mistrzostw X Sezonu Ligi rFanatic.

Related articles

Back to Top