Motoryzacja w przyszłości

Obserwując aktualne trendy obowiązujące na rynku samochodów można pokusić się o wysnucie pewnych teorii dotyczących tego sektora w przyszłości. Motoryzacja to branża, która od zawsze rozwijała się niezwykle dynamicznie. I chociaż początki stosowanych technologii wywodzą się z dziewiętnastego wieku (pojazd kołowy napędzany silnikiem spalinowym) to jednak trudno jest nawet porównywać współczesne auta z prymitywnymi automobilami z początku XX wieku.
Współcześnie możemy zaobserwować szczególnie dynamiczny rozwój w dziedzinie zwiększania bezpieczeństwa samochodów i wprowadzania bardziej oszczędnych silników.
Na dowód skoku w dziedzinie bezpieczeństwa można przedstawić, powszechne już w wielu samochodach, systemy wspomagające bezpieczną jazdę (np. ESP) czy choćby całkowite nowinki jak np. poduszki powietrzne dla pieszych (technologia wprowadzona przez Volvo).
Postęp widać również w rozwoju napędu hybrydowego, który jest nie tylko o wiele tańszy dla kierowców, ale również w mniejszym stopniu zatruwa środowisko naturalne.

Related articles

Back to Top