Liga formuły 1

Dziękujemy

Coś się kończy, coś się zaczyna

Mamy niestety smutną wiadomość. Po czterech latach jesteśmy zmuszeni zawiesić rozgrywki w naszej lidze na czas nieokreślony. Była to dla nas bardzo trudna decyzja, ale z powodu braku czasu na zarządzanie ligą musimy to zrobić, a nie chcemy kontynuować rozgrywek w nieprofesjonalny sposób. Chcemy, aby wszystko zakończyło się w przyjaznej atmosferze.

Obecnie trwający sezon został skrócony decyzją administracji do 12 rund, czyli do GP Turcji. Tym samym mistrzostwo wśród kierowców zdobył Satch, wśród konstruktorów triumf odniósł zespół Ferrari. Mistrzom serdecznie gratulujemy.

Liga rFanatic rozpoczęła swoją działalność we wrześniu 2012, od tego czasu rozgrywając 10 sezonów Formuły 1, 3 sezony DTM, sezon IndyCar oraz sezon Formuły 3. Na swoim koncie mamy też kilka eventów takich jak Race of Champions czy wyścigi długodystansowe.

W historii ligi było wiele wzlotów i upadków, pojedynków i kontrowersyjnych sytuacji. W 197 wyścigach wystąpiło łącznie 102 kierowców. Aż 10 z nich zdobywało różne tytuły mistrzowskie – najbardziej utytułowanymi zawodnikami są Bosla i Maciej Bednarczyk którzy aż trzykrotnie sięgali po najwyższe miejsce w klasyfikacji indywidualnej Formuły 1. To właśnie M.Bednarczyk 30 krotnie zwyciężał w wyścigach na torach rFanatic. Razem z FullKERSEM mają również najwięcej startów w wyścigach – 93. Niedługo pojawi się pełne podsumowanie historii ligi.

Wszyscy mamy jednak nadzieję na to, że po przerwie sytuacja się ustabilizuje i wrócimy do pełnego ścigania w jak najlepszych warunkach dla wszystkich kierowców. Może w całkiem innym stylu…

Na chwile obecną możemy potwierdzić, że nie planujemy w najbliższej przyszłości żadnych regularnych sezonów. Możliwe, że będą organizowane pojedyncze eventy, jednak informacje o tym zostaną podane niebawem.

Related articles

Back to Top