Bezpieczne foteliki samochodowe

Rodzice bardzo często wybierają foteliki do samochodów dla swoich nowonarodzonych lub jeszcze nienarodzonych dzieci, popełniając podstawowe błędy. Najbardziej oczywiste to wybór fotelika wyłącznie na podstawie jego suchych parametrów przeczytanych w Internecie, bez przymierzania fotelika do swojej własnej kanapy w aucie. W rzeczywistości producenci robiący foteliki samochodowe doskonale znają parametry najbardziej uniwersalnych pojazdów i tak projektują swoje modele, więc można założyć ? choć nieco błędnie ? że przykładowy maxi cosi pasować będzie do każdego auta.

Istnieje jednak tak wiele różnych wariacji i sposobów ustawiania oraz konfigurowania kanapy tylnej w samochodach, że nawet w obrębie tego samego rocznika tego samego modelu powstają rozbieżności. Warto więc zawsze przyjechać swoim samochodem do sklepu stacjonarnego, który posiada w swojej ofercie różne wózki spacerowe i foteliki dziecięce do samochodów, aby przymierzyć fotelik i od razu sprawdzić sposób jego montażu.

Kwestia montaż fotelika w aucie oczywiście również wpływa na bezpieczeństwo przewożonego nim pasażera. Często rodzice bojący się niedostatecznego funkcjonowania pasów bezpieczeństwa decydują się na zakup takiego fotelika jak maxi cosi, ponieważ ma on możliwość szybkiego montażu oraz demontażu z bazą montowaną na systemie ISO-fix. Większość współczesnych aut faktycznie wyposażonych jest w dodatkową belkę poprzeczną umiejscowioną z tyłu kanapy, do której w dość prosty sposób można przytwierdzić stabilną bazę. Baza nie powinna być zbyt często demontowana, co jest problemem dla osób, które nie wożąc dziecka chcą mieć pełną pojemność siedzeniową.

Jeśli jednak ktoś regularnie jeździ z dzieckiem i może zostawić sobie bazę na stałe, bardzo szybko odczuje wygodę wynikającą z możliwości bezproblemowego, opartego na systemie kliknięć, demontażu i montażu nosidełka jak i fotelika. Bardzo ważne jest bowiem dla kupujących takie systemy to, że przeważnie dają one możliwość postawienia na tej samej bazie zarówno nosidełka dla małych dzieci do 13 kilogramów jak i większego fotelika samochodowego dla dzieci powyżej 2 roku życia.

Related articles

Back to Top